Wizyta sześciolatków w Muzeum Parafialnym

Zanim dzieci zaczną poznawać piękno i historię różnych zakątków Polski dobrze, aby na początku, poznały walory przyrodnicze, kulturowe i historyczne swojej własnej miejscowości.

W tym celu 14.05.2018r sześciolatki odwiedziły Muzeum Parafialne w Wąwolnicy. Piękną i ciekawą historię miejscowości przybliżyła nam Pani Wiesława Dybała. Z zaciekawieniem oglądaliśmy eksponaty muzealne np. ręcznie lepione, gliniane naczynia, makietę zamku i grodu Wąwolnica, stare szaty i naczynia liturgiczne, oprawione w skórę księgi.

Mam nadzieję, że rozbudzone zaciekawienie historią własnej miejscowości zaowocuje kolejnymi wizytami w Muzeum w przyszłości i chęcią  lepszego  poznawania swojej "Małej Ojczyzny”.

Urszula Wnuk