Wąwolnica w czterech porach roku - konkurs fotograficzny

Zapraszamy uczniów ze szkół z terenu naszej gminy do udziału w konkursie fotograficznym pt. „Wąwolnica w czterech porach roku”

Organizatorami konkursu są Zespół Szkolno-Przedszkolny w Wąwolnicy, Biblioteka Gminna oraz Urząd Gminy w Wąwolnicy.

Cele konkursu:

1.Ukazanie i utrwalanie piękna krajobrazu i architektury naszej gminy.

2. Kształtowanie tożsamości regionalnej i rozwijanie zainteresowania własnym środowiskiem.

3. Rozwijanie możliwości twórczych dzieci oraz umiejętności wypowiadania się poprzez sztukę fotografii.

4. Rozwijanie wrażliwości na piękno.

5.Promocja Gminy Wąwolnica

Zasady konkursu:
- konkurs jest przeznaczony dla uczniów ze szkół z terenu naszej gminy, prace będą oceniane w następujących kategoriach wiekowych:

I grupa kl. IV-V

II grupa kl. VI-VII

III grupa kl. II i III gimnazjum oraz młodzież do 19 lat z OSW w Kęble

- technika – fotografia kolorowa lub czarno-biała

- każdy uczestnik powinien dostarczyć zestaw 4 zdjęć z poszczególnych pór roku, ukazujących piękno architektury lub krajobrazu naszej gminy (w zestawie muszą być uwzględnione wszystkie cztery pory roku)
-  autorzy zdjęć wraz z pracami  ( odbitki lub płyty cd ) zobowiązani są dołączyć  wypełnioną i podpisaną Kartę Zgłoszenia

- przesłane pliki i odbitki nie będą zwracane. Nadesłane prace przechodzą na własność Organizatora. Organizator przejmuje prawa autorskie do fotografii, które mogą być wykorzystane przy promocji konkursu lub do celów promocyjnych naszej gminy
- oceny zdjęć dokona jury powołane przez Organizatora. Decyzje jury są ostateczne. Wszyscy laureaci zostaną powiadomieni o werdykcie jury oraz o terminie imprezy finałowej.

Terminy konkursu:
- prace należy nadsyłać od października 2017 - do 5 czerwca 2018

-11 czerwiec- ocena prac przez jury

-14 czerwiec- podanie wyników konkursu na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wąwolnicy

- wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystych obchodów Dni Wąwolnicy , w tych dniach odbędzie się także wystawa konkursowych fotografii, organizator zastrzega sobie dobór prac na wystawę
 - prace należy dostarczyć:

a) w formie odbitek na formacie A4

lub

b) w formie elektronicznej na płytach cd ( zdjęcia należy zapisać w formie elektronicznej w folderze którego nazwa powinna zawierać imię i nazwisko autora, klasę oraz nazwę szkoły do której uczęszcza np. „ Adam Niezgódka,  kl. V Zespół Szkolno-przedszkolny w Wąwolnicy )

osobiście lub na adres organizatora: Zespół Szkolno-Przedszkolny ul. Zamkowa 4 , 24-160 Wąwolnica . Wraz z fotografiami uczestnicy zobowiązani są dołączyć kartę zgłoszenia do konkursu.

W załączniku Karta zgłoszeniowa do udziału w konkursie.