Wyjazd integracyjny kl. III – ich do Lublina do LaserCity

9 października 2017r. uczniowie klasy IIIa i IIIb pod opieką pani Ewy Kołodyńskiej, pani Beaty Kałdonek oraz ks. Arkadiusza Kota pojechali do Lublina na wyjazd integracyjny do Centrum Laserowego LaserCity na Paintball oraz Escape Room.

Mimo początkowo sceptycznego nastawienia; wszyscy się rozkręcili i dobrze bawili.

W Escape Room zadaniem graczy było wyjście z zamkniętego pokoju. Żeby się wydostać należało rozwiązać szereg zagadek, wykazać się bystrością umysłu, pomysłowością, przebiegłością, ale nade wszystko współpracą. Wygraną był klucz, ale również satysfakcja. Mojej grupie przydzielono "Sklep z zabawkami".

Realnie wyglądające przedmioty okazywały się tylko atrapą, a nasze zaangażowanie rosło z każdą chwilą. Znaleźliśmy ukryte wejście i wraz z ekipą odczytaliśmy kod do walizki, w której znajdowała się biżuteria, a także klucz do wyjścia. Satysfakcja ze zagrania i współpracy była ogromna, uczniowie zacięcie dyskutowali o przeszkodach, które napotkali.

W tym samym czasie 10 osób walczyło przeciw sobie w pięcioosobowych drużynach. Po krótkim wstępie, każdy wybrał swój "nick" i założył na siebie kamizelkę; świecącą na czerwono bądź zielono (w zależności od drużyny) z czytnikiem laserów oraz laserowy pistolet. W pomieszczeniach było bardzo ciemno. Wszystko przypominało labirynt, a klimatu dodawała odpowiednio dobrana muzyka. Gracze działali taktycznie, chowając się i wykorzystując konstrukcje do zastawiania pułapek. Podsumowując, wszyscy wyszli zadowoleni, dzieląc się wrażeniami i planując następny wyjazd.

Wiktoria Tusińska, ucz. kl. III gim.