Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Pokazy z fizyki na UMCS w Lublinie

26 września 2017r. pięćdziesięciu uczniów z klas: 5, 7a, 7b, 2, 3a i 3b pod opieką p. Ewy Kołodyńskiej, p. Małgorzaty Grzybek, p. Beaty Kamińskiej i p. Barbary Łaguny uczestniczyło w 58 Pokazach fizyki na UMCS w Lublinie.

Pokazy rozpoczęły się o godzinie 18.00 i trwały 2 godziny, w których absolutnie nie było miejsca na nudę. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali przeprowadzane doświadczenia z następujących działów: mechanika, elektrostatyka, radioaktywność i akustyka. Nasi uczniowie – Jakub Materek, Aleksandra Kwiatkowska oraz Karolina Dobraczyńska  uczestniczyli w pokazach doświadczeń jako asystenci.

Każdy z pokazów zawierał mnóstwo ciekawych kwestii, a doświadczenia wykonywane w aulach przykuwały naszą uwagę.

Był to czas ciekawych i pouczających doświadczeń… Na następną taką lekcję fizyki zapraszam za rok!

Ewa Kołodyńska