Dzień Babci i Dziadka 2023

Dzień Babci i Dziadka to święta, które obchodzone zimową porą rozgrzewają wszystkie serca i wywołują ciepły uśmiech. Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni znajdują dla nich czas, umieją pocieszyć, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają.

W podzięce za ich trud w dniu 12 stycznia 2023 r. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość z okazji ich święta. Uczniowie klas I -III pod okiem nauczycieli sumiennie przygotowywali się, by podjąć zacnych gości. Zaproszeni Dziadkowie licznie zgromadzili się na sali gimnastycznej, która tego dnia przeobraziła się w piękną, zimową scenerię.

Wnuczęta z radością wyczekiwały tej chwili, gdy Babcia usiądzie obok Dziadka i będą mogły wyrazić im swoją wdzięczność. Przedstawiły dla nich program artystyczny, na  który złożyły się wiersze i piosenki, inscenizacje oraz tańce. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście z dumą odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Dziadkowie podziwiali swoje pociechy i nagradzali ich gromkimi brawami. Ze wzruszeniem przyjęli również serdeczne życzenia od Nauczycieli, Dyrekcji Szkoły i Wnucząt. Dopełnieniem wszystkich życzeń były fantazyjnie unoszące się w górę balony z helem, wiwatujące na cześć gości. Wśród obecnych radości nie było końca.

Następnie wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich własnoręcznie przygotowanymi upominkami. Na koniec zaprosiły ich do szwedzkiego stołu na słodki poczęstunek, przygotowany przez rodziców. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Dzień, który utwierdził nas w przekonaniu, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wszystkiego najlepszego – nie tylko w dniu ich święta.

Koordynatorem uroczystości była P. Kinga Saran- Kozak.

W działaniach wspierały ją Panie: A. Giza, E. Figura, Małgorzata Graca, A. Kopińska, K. Kijewska. Nad oprawą muzyczną i nagłośnieniem czuwał P. Grzegorz Gajkoś, a zdjęcia robiła M. Kołodyńska.

Dziękujemy rodzicom za przygotowanie ciasta oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania uroczystości.

Elżbieta Figura