„SAINT PATRICK`S DAY” Dzień Świętego Patryka

Wyniki konkursu z języka angielskiego:

Komisja konkursowa w składzie p. Karolina Kijewska oraz p. Monika Kufel-Śpiewak miała nie lada wyzwanie aby wyłonić zwycięzców konkursu "Saint Patrick’s Day".
Do konkursu przystąpiło 9 uczniów z klas IV-VIII. Uczestnicy wykonali prezentacje multimedialne na temat patrona Irlandii oraz obchodów Dnia Patrona.
       Prezentacje były bardzo ciekawe, zawierały mnóstwo informacji, zdjęć, odnośników do filmików a nawet pojawiła się prezentacja w formie filmu.
W związku z powyższym, komisja konkursowa postanowiła nagrodzić wszystkich uczestnikóww taki sam sposób: cząstkową oceną celującą z języka angielskiego, dyplomem oraz drobną nagrodą rzeczową.

Dyplomy oraz nagrody zostaną wręczone wraz ze świadectwami na koniec roku szkolnego.

W konkursie wzięli udział: Błażej Antolak kl.IV b, Magdalena Garwolińska kl.VI b, Marlena Szkup kl.VII a, Aleksandra Gąsiorowska kl.VII b, Karol Gawdzik kl.VIII a, Gabriela Gajkoś kl.VIII b, Weronika Piłat kl.VIII b, Amelia Tusińska kl.VIII b, Mateusza Szeląg kl.VIII b.

Gratulujemy!!! UśmiechUśmiechUśmiech

13. 04. 2021r.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Szkolny konkurs języka angielskiego dla uczniów klas IV - VIII. REGULAMIN:

SAINT PATRICK`S DAY –
DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA – IRLANDZKIE ŚWIĘTO NARODOWE I RELIGIJNE OBCHODZONE DNIA 17 MARCA W IRLANDII I NA CAŁYM ŚWIECIE.

REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU JĘZYKA ANGIELSKIEGO

ZAŁOŻENIA OGÓLNE I CELE KONKURSU:

Uczestnikami konkursu są uczniowie z klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Kard. Stefana Wyszyńskiego w Wąwolnicy. Konkurs jest jednoetapowy i ma formę prezentacji multimedialnej.

Konkurs polega na przygotowaniu przez uczestników prezentacji multimedialnej na temat obchodów i tradycji związanych z Dniem Świętego Patryka – irlandzkiego święta narodowego i religijnego obchodzonego dnia 17 marca.

Cele konkursu to:

1. Rozbudzenie wśród uczniów zainteresowań językiem angielskim i motywowanie ich do nauki języków obcych.
2. Wzbogacenie wiedzy o kulturze, geografii i życiu codziennym w Irlandii i innych krajach anglojęzycznych.
3. Zachęcenie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy na temat angielskiego obszaru językowego, w tym nauka korzystania ze źródeł informacji.
4. Kształtowanie tolerancji i szacunku dla dziedzictwa kulturowego innych narodów.

ZAKRES WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI ORAZ WYMAGANIA:

1. Ogólny zakres wiedzy i umiejętności obowiązujący w trakcie konkursu oparty jest na podstawie programowej nauczania języków obcych na poziomie szkoły podstawowej.

2. Uczestnicy konkursu przygotowują prezentację multimedialnej na temat obchodów i tradycji Dnia Świętego Patryka irlandzkiego święta narodowego i religijnego obchodzonego dnia 17 marca.
3. Prezentacja zgłoszona do konkursu powinna zawierać od 10 do 15 slajdów.

4. Prezentację uczestnik konkursu przygotowuje w języku angielskim. Zgłoszona do konkursu prezentacja musi zawierać bibliografię oraz inne źródła, z których korzystał autor prezentacji.
5. Komisja konkursowa oceniać będzie poprawność gramatyczno – leksykalną prezentacji, poprawność merytoryczną oraz pomysłowość i kreatywność w prezentowaniu tradycji i zwyczajów Dnia Świętego Patryka.

PRZEBIEG KONKURSU:

1. Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o przesyłanie prac konkursowych – prezentacji multimedialnej do dnia 21 marca 2021 r. do nauczyciela języka angielskiego.
2. Komisja konkursowa nagrodzi autorów 3 najlepszych prezentacji multimedialnych oraz przyzna 2 wyróżnienia. Zwycięzcy konkursu otrzymają ocenę celującą cząstkową za udział w konkursie, nagrody oraz dyplomy uczestnictwa. Wyróżnieni autorzy prezentacji otrzymają ocenę celującą cząstkową za udział w konkursie oraz dyplomy uczestnictwa. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymają ocenę bardzo dobrą za aktywność.

ZAPRASZAM DO WZIĘCIA UDZIAŁU W KONKURSIE !!! POWODZENIA !!!

Organizator konkursu

11. 03. 2021r.