Pieczenie pierniczków w trzylatkach

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia, więc zgodnie z tradycją ubieramy w przedszkolu choinkę i pieczemy pierniczki.

Po udekorowaniu naszej choinki, przyszła kolej na pieczenie pierniczków. Pamiętając o higienie i fartuszkach z zapałem wzięliśmy się do pracy. Każde dziecko dzielnie wałkowało swój kawałek ciasta i wycinało foremkami świąteczne kształty pierniczków. Zapach pieczonych ciasteczek unosił się wszędzie, wprowadzając nas w radosny, świąteczny klimat. Następnego dnia przy dźwiękach kolęd zabraliśmy się za dekorowanie pierniczków. Oczywiście musieliśmy też spróbować naszych wypieków, były pyszne! Pozostałą część  pierniczków razem ze "słodkim reniferkiem" dzieci zabrały na święta do domu. Wspólne wypieki to świetna zabawa, pewnie to jeszcze kiedyś powtórzymy.

Agnieszka Samoń