11 listopada- Narodowe Święto Niepodległości. Wyniki konkursu

Narodowe Święto Niepodległości w obecnym roku, podobnie jak sama nauka, miało inny charakter niż dawniej. Mimo to nasi uczniowie wiedzieli co i dlaczego należy świętować w dniu 11 listopada. Przy okazji lekcji historii ogłoszony został mały konkurs historyczny, którego celem było przypomnienie podstawowych faktów związanych z tym świętem: jego oficjalnej nazwy, genezy, nazwisk ojców niepodległości oraz przypomnienie naszych postaw, jakie powinniśmy w związku z tym świętowaniem przyjmować.

Z pytaniami konkursowymi świetnie poradziło sobie 57 uczniów z klas IV- VIII. Wielu przysłało zdjęcia wywieszonych w swoich domach flag, niektórzy informowali o swym udziale w narodowym odśpiewaniu Hymnu w dniu 11 listopada o godzinie 12, opowiadali jak ta tematyka była poruszana na godzinach wychowawczych lub wykazali się własną pomysłowością przysyłając np. na zespół klasowy ładną piosenkę o niepodległości znalezioną w sieci, niektórzy też z własnej inicjatywy uczestniczyli we Mszy św. za Ojczyznę.

Dziękuję wszystkim za udział i gratuluję wyników uczestnikom konkursu, których lista poniżej.

Anna Pardyka

Kl. IV a

Czajka Piotr, Grzybek Leon, Gutowski Franciszek, Kamiński Bartosz, Kruk Zuzanna, Kędzierski Piotr, Nowacki Szymon, Rukasz Kacper, Woś Gabriela, Żak Szymon

Kl. IV b