JESIENNE KONKURSY PRZYRODNICZE

Początek roku obfituje w konkursy o tematyce przyrodniczej. W tym roku szkolnym uczniowie mają bardzo duży wybór:

1/ konkurs wewnątrzszkolny "Mój przyjaciel - Brat mniejszy" III edycja - dla uczniów klas IV - VIII z okazji Światowego Dnia Zwierząt - termin do 2 października 2020 r.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody ogłasza III edycję wewnątrzszkolnego konkursu pod hasłem

Mój przyjaciel - "Brat mniejszy"

Macie psy, koty, papugi, króliki, chomiki, a może rybki? Pochwalcie się nimi, a my stworzymy wystawę prac, poprzez którą uczcimy

dzień ten obchodzony jest 4 października, kiedy przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu patrona ekologów, i rozpoczyna obchody

Światowego Tygodnia Zwierząt 4 - 10 X

I. Cele konkursu:

• Rozwijanie wrażliwości na wszelkie przejawy życia.

• Dostrzeganie wielostronnej wartości przyrody w integralnym rozwoju człowieka.

• Rozwijanie kompetencji kluczowych: "Porozumiewanie się w języku ojczystym”, "Kompetencje informatyczne", "Świadomość i ekspresja kulturalna".

II. Adresaci: Uczniowie klas IV - VIII

III. Zasady udziału w konkursie:

1) Kategoria I - klasy IV-V "Portret pupila"

Uczniowie wykonują samodzielnie pracę plastyczną lub fotografię swojego ulubionego, hodowanego zwierzątka. Format prac A4. Do zdjęcia lub rysunku dołączyć należy krótki opis - minimum 5 zdań - cech zwierzęcia przedstawiający:

• jego imię,

• wiek,

• przynależność do grupy systematycznej np czy jest gadem, ptakiem, ssakiem

• oraz wyjątkowe zalety.

Opis można wykonać odręcznie lub komputerowo. Powinien być napisany starannie (estetycznie), bezbłędnie i zakończony podpisem właściciela.

2) Kategoria II - klasy VI -VIII "Poznaj mojego przyjaciela" film

Uczniowie nagrywają krótki - maksymalnie 3 minutowy film, podczas którego zapoznają nas ze swoim przyjacielem - zwierzątkiem. W przedstawieniu należy uwzględnić: wiek, płeć, przynależność do grupy systematycznej np czy jest gadem, ptakiem, ssakiem, informacje w jaki sposób się nim opiekujecie i za co go lubicie.

Termin oddania prac - do 2 X 2020 do p. Ewy Klocek - opiekuna SK LOP.

Najciekawsze prace zostaną wywieszone na wystawie z okazji Światowego Dnia Zwierząt i opublikowane na szkolnej stronie a zwycięzcy nagrodzeni upominkami przyrodniczymi. Zapraszamy do udziału w konkursie.

2/ Konkurs ogólnopolski "Mój Las" XXXIV edycja, organizowany przez ZG LOP w Warszawie i SITLiD dla uczniów klas I - VIII

Tematyka konkursu

Tematy konkursu ustalone w XXXIV edycji 2020/2021 dla każdej kategorii wiekowej:

1. kategoria I Jestem opiekunem lasu (klasy I – III)

2. kategoria II Piętra lasu i ich mieszkańcy (klasy IV – VI)

3. kategoria III Rola wody w lesie ( klasy VII – VIII)

4. kategoria IV Rola lasów w zmieniających się warunkach klimatycznych w Polsce i na świecie (szkoły ponadpodstawowe)

Szczegółowy regulamin pod linkiem:

3/ konkurs wojewódzki III EDYCJA  WOJEWÓDZKIEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO Z CYKLU „BARWY JESIENI” organizowanego przez ZO LOP w Lublinie pod hasłem „Drzewo w krajobrazie” dla członków szkolnych kół LOP i osób dorosłych będących członkami LOP - termin do 19 października 2020 r.

Szczegółowy regulamin pod linkiem:

4/ Wojewódzki Konkurs plastyczny „Czyste powietrze i zdrowa woda, tego potrzebujesz Ty i cała przyroda” organizowany przez Ogród Botaniczny UMCS Lublin dla uczniów klas I - VIII szkół podstawowych - termin do 30 października 2020 r.

szczegółowy regulamin pod linkiem:

Zachęcam wszystkich zainteresowanych uczniów do udziału w w/w konkursach. Szczegółowe informacje, pomoc w postaci konsultacji, druki wymaganych załączników i kart zgłoszeń - klasy IV - VIII u p. Ewy Klocek, opiekuna SK LOP, klasy I- III u wychowawczyni.

Ewa Klocek - opiekun SK LOP