Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Zwroty książek i podręczników

Procedury zwrotu książek i podręczników do biblioteki szkolnej
w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Wąwolnicy

1.   Nauczyciel bibliotekarz ustala z dyrektorem szkoły zasady zwrotu książek i podręczników oraz terminy ich oddania do biblioteki szkolnej.

2.   Wychowawca i / lub bibliotekarz powiadamia rodziców przez dziennik elektroniczny o terminach zwrotów książek i podręczników.

3.   Książki i podręczniki są zwracane przez uczniów/rodziców w ustalone przez dyrektora i nauczyciela bibliotekarza określone dni (w celu uniknięcia grupowania się osób).

4. Uczeń/rodzic dokonujący zwrotu podręczników powinien być w maseczce i rękawiczkach.

5.   Podręczniki powinny być zwracane w kompletach, usunięte foliowe okładki, usunięte zapisane ołówkiem notatki, należy zwrócić uwagę na czystość i estetykę książki - wyprostowane pogięte kartki, sklejone rozdarcia.

6. Nauczyciel bibliotekarz wyznacza miejsce zwrotu i składowania oddawanych książek i podręczników:

a) Książki wypożyczone z biblioteki będą zwracane bezpośrednio bibliotekarzowi przez uczniów lub rodziców/opiekunów w wyznaczonych dniach i godzinach.

b) Podręczniki będą zwracane w szkole wg. ustalonego harmonogramu i ustalonych zasad, o których rodziców i uczniów poinformuje wychowawca i/lub bibliotekarza poprzez dziennik elektroniczny.

c) Osoby dokonujące zwrotu książek w wyznaczonych godzinach i poza wyznaczonymi godzinami pracy bibliotekarza muszą przygotować zwracane książki/podręczniki w następujący sposób:

•     podręczniki zapakowane w reklamówkach należy opisać na zewnątrz: imię, nazwisko ucznia, klasa, DATA ZWROTU, wypisać ewentualne braki i odłożyć w wyznaczonym miejscu

•      książki wraz z załączoną kartą informacyjną (imię i nazwisko ucznia, klasa,) należy odłożyć w wyznaczonym miejscu.

7.   Po upływie kwarantanny nauczyciel bibliotekarz dokonuje oceny stanu technicznego zwróconych książek i podręczników.

a) W przypadku zniszczonej lub zagubionej książki należy skontaktować się za bibliotekarzem, za pomocą dziennika elektronicznego.

b) W sytuacji stwierdzenia zniszczenia lub braku podręcznika rodzic zobowiązany jest do odkupienia zniszczonego/zgubionego egzemplarza, o czym zostanie poinformowany za pomocą dziennika elektronicznego.

Zasady zwrotu podręczników

i książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej:

1. Od 19.6.20 w godzinach wyznaczonych – można będzie oddać książki wypożyczone z biblioteki, w wyznaczonym miejscu przy bibliotece lub bezpośrednio do bibliotekarza, jeżeli książki posiadają kod .

2. Od 19 czerwca zwracamy podręczniki wg ustalonego harmonogramu .

3. Dla tych, którzy nie będą mogli oddać książek w wyznaczonym terminie zostanie wyznaczony inny termin.

4. Klasy 1, 4 i 7 oddadzą podręczniki we wrześniu (nie dotyczy książek wypożyczonych z biblioteki).

5. W dniu, kiedy klasa oddaje książki nie ma lekcji online .

6. Wychowawca i/ lub bibliotekarz informuje klasę o terminie i zasadach zwrotu podręczników i książek.

7. Uczeń/rodzic musi mieć maseczkę podczas zwracania książek i podręczników do biblioteki.

8. Uczeń/rodzic sam odkłada podręczniki w wyznaczonym miejscu po odnotowaniu zwrotu.

9. Bibliotekarz kontroluje stan podręczników i odnotowują ewentualne braki po kwarantannie podręczników.

11. Bibliotekarz informuje rodziców poprzez Vulcan o dalszym postępowaniu w przypadku zniszczenia bądź zagubienia książki z biblioteki.

12. Bibliotekarz podczas przyjmowania zwrotów musi mieć maseczki, rękawiczki i ew. przyłbice.

13. W bibliotece znajdować będzie się płyn do dezynfekcji rąk i blatów.

14. Harmonogram:

Dzieci/rodzice przychodzą w odstępach po max. dwie osoby, z zachowaniem reżimu sanitarnego i odstępów min. 1,5 m.

19.06.(PIĄTEK)

klasy 8a - godz. 10.30 - 11.30

klasa 8b - godz. 12.00 - 13.30

22.06. ( PONIEDZIAŁEK)

Klasa 3 a i b - 10.15 - 11.30

Klasa 2 a i b - 12.00 - 13.30

23.06. ( WTOREK)

Klasa 6a - godz. 9.00 - 10.00

Klasa 6b - godz. 10.30 - 11.30

24.06. ( ŚRODA )

Klasa 5 a - godz. 9.00 - 10.00

Klasa 5b - godz. 10.30 - 11.30

Zwrotu książek do biblioteki można dokonać podczas zwrotu podręczników lub wg. następującego harmonogramu.

Zwrot książek do biblioteki, również odbywa się z zachowaniem reżimu sanitarnego i odstępów min. 1,5 m., :

19.06 = 9.00 - 10.00

22.06 = 9.00 - 10.00