„Dzieci uczą rodziców”

Szanowni Rodzice!

Nasze przedszkole bierze udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego.

Celem akcji jest:
* zwiększenie świadomości dzieci
o otaczającym nas świecie,
* zwiększenie poziomu bezpieczeństwa najmłodszych,
* wsparcie procesu edukacji poprzez wykorzystanie kreatywnych form przekazywania wiedzy,
* zachęcenie dzieci do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem lekcji.

Akcja edukacyjna w naszym przedszkolu została rozpoczęta wg planu. Temat pierwszej lekcji bardzo patriotyczny i podniosły, związany ze 101 rocznicą niepodległości Polski - "Niepodległa Polska".  To podróż do czasów gdy Polska powracała na mapę Europy i świata. Dzieci zdobyły wiele bardzo ważnych wiadomości - poznały symbole narodowe oraz "Katechizm dziecka polskiego", dowiedziały się czym jest "patriotyzm", potrafią zaśpiewać "Hymn Polski".

Temat drugiej lekcji z cyklu to: „Pomocne Serce”. Dzieci dowiedziały się na niej czym jest pomaganie, dlaczego trzeba pomagać innym, jak ważne jest dzielenie się  z potrzebującymi, a także czym jest magia świąt Bożego Narodzenia.

Kolejne zajęcia z cyklu Dzieci Uczą Rodziców - już niebawem :)

M.K.