Czwartek, 2024-04-18

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy

Gratulacje dla Pani Ewy Klocek!

15 października 2018 roku w sali Błękitnej Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie odbyły się wojewódzkie obchody Dnia Edukacji Narodowej.

W obchodach uczestniczyli:  Pani Teresa Misiuk - Lubelski Kurator Oświaty, Pan Sylwester Tułajew, Poseł na Sejm RP oraz Pan Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski. Wprowadzeniem do uroczystości był występ  utalentowanej młodzieży ze szkół i placówek naszego województwa upamiętniający 100 lecie Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wśród występujących znalazła się między innymi para tancerzy z Zespołu Pieśni i Tańca Powiśle, która zaprezentowała ognistego oberka i krakowiaka.

Po złożeniu życzeń pracownikom oświaty rozpoczęła się ceremonia dekorowania zasłużonych nauczycieli odznaczeniami państwowymi i resortowymi. Medale wręczał w imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej i Ministra Edukacji Narodowej Pan Przemysław Czarnek, Wojewoda Lubelski w obecności Pani Kurator.

Z radością informujemy, że wśród 26 osób odznaczonych Medalem KEN znalazła się nasza koleżanka - mgr Ewa Klocek, nauczyciel przyrody, biologii , wieloletni członek  LOP  i opiekun Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody. Z wnioskiem o nadanie medalu KEN wystąpiła Prezes Zarządu Okręgu Ligi Ochrony Przyrody w Lublinie pani Anna Mikołajko-Rozwałka. Medal Ministra Edukacji Narodowej jest odznaką resortową, obecnie nadawaną za zasługi dla oświaty i wychowania,  przy czym muszą mieć one charakter szczególny. Obecnie sama odznaka jest jedynym i najwyższym znakiem zaszczytnym nadawanym przez Ministra Edukacji Narodowej.

Jak twierdzi pani Ewa zasługi dla oświaty i  wychowania są wypadkową pracy nauczyciela, utalentowanego, pracowitego i współpracującego z nim ucznia oraz wspaniałych rodziców, wspierających swoje dzieci w dążeniu do sukcesu poświęconym im czasem, uwagą,  finansami. A takich w naszej szkole nie brakuje. Gratulujemy!