Konkursy o Józefie Piłsudskim dla klas I –VIII, III gimnazjum.

• Konkurs plastyczny dla klas I – III „Józef Piłsudski – najładniejsza kolorowanka”
  • Konkurs dla uczniów klas IV – VIII, III gimnazjum  „Józef Piłsudski – wyszukaj informację”

W związku ze zmianą patrona zapraszamy do udziału w konkursach popularyzujących postać Józefa Piłsudskiego– pierwszego Patrona naszej szkoły:

1. Zadaniem ucznia/uczennicy  jest dokładne pokolorowanie otrzymanej w szkole kolorowanki.
  2. Tło kolorowanki  uczeń/ uczennica  może uzupełnić według swojego pomysłu np. umieszczając odpowiednie symbole, barwy, rysując  stosowny pejzaż, nawiązując

do historii życia Józefa Piłsudskiego, miejsc z nim związanych (wyszczególnionych

w otrzymanym przez ucznia folderku , zamieszczonych w prezentacji  poświęconej Józefowi Piłsudskiemu  na http://zspwawolnica.szkolnastrona.pl  oraz na gazetce szkolnej naprzeciwko stołówki).

1. Kolorowanie i uzupełnianie tła można wykonać dowolną techniką.
  2. Prace należy podpisać imieniem i nazwiskiem oraz podać klasę na odwrocie pracy.
  3. Termin oddawania prac to 21 stycznia (poniedziałek) 2019 roku.
  4. Prace należy oddawać do wychowawcy.
  5. Najlepsze prace zostaną nagrodzone, wśród wszystkich uczestników zostaną również rozlosowane nagrody.

1. Konkurs polega na wyszukiwaniu odpowiedzi na pytania na wylosowanych u nauczycielki historii kartkach konkursowych.

1. Odpowiedzi można udzielać pojedynczo lub w parach.

1. Odpowiedzi należy wyszukiwać w otrzymanym przez uczniów folderu, w prezentacji zamieszczonej na http://zspwawolnica.szkolnastrona.pl   oraz na gazetkach szkolnych.

1. Konkurs ma dwa poziomy:

a)      w pierwszym poziomie wszyscy uczniowie, którzy odpowiedzą poprawnie na wszystkie pytania otrzymują  tytuł laureata i mogą zakończyć na tym etapie konkurs

b)      w drugim poziomie

- uczniowie po uzupełnieniu jednej karty konkursowej losują kolejną, po jej oddaniu kolejne,

- zwycięzcami  zostaną ci uczniowie, którzy podadzą najwięcej poprawnych odpowiedzi,

- zwycięzcami zostaną uczniowie w dwu kategoriach wiekowych: klas IV, V, VI oraz VII, VIII, III gimnazjum.

5. Ostateczny termin oddania kart konkursowych mija 22 stycznia (wtorek) 2019 roku.

6. Karty konkursowe należy oddawać nauczycielce historii w sali nr 12.

7. Za udział (z sukcesami)  w konkursie przewidziane są nagrody.

Powodzenia Uśmiech

Anna Pardyka