Wycieczka klas IV do teatru

W dniu 24 października klasy IVA oraz IVB odbyły wycieczkę do Teatru  Andersena w Centrum Spotkania Kultur na spektakl "Dziób w dziób". Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w przygodach Bandy, której członkami były honorowe gołębie, a także przyglądać się perypetiom wróbla Przemka oraz kotki Dolores.
        "Dziób w dziób” jest współczesnym dramatem autorstwa Maliny Prześlugi. Historia porusza bardzo aktualne tematy budowania poczucia wspólnoty, miejsca dla inności w grupie i konfliktu wartości. Wciągająca akcja i komediowy nastrój utworu sprawia, że jest on przeznaczony dla widzów w różnym wieku." (fragment opisu spektaklu ze strony teatru)
        Uczniowie mieli okazję poruszyć nurtujące ich kwestie, a także omówić spektakl podczas lekcji języka polskiego oraz godziny wychowawczej.
Beata Zdżalik- Chodacka