Lekcja przyrody w lesie.

Dnia 22 października 2018 roku  w ramach realizacji zagadnień przyrodniczych o lesie uczniowie klas II wraz z wychowawczyniami wybrali się na autokarową wycieczkę do lasu w Kleniewie.

Planując wyprawę obawialiśmy się czy pogoda nam dopisze. Jak się okazało aura nam sprzyjała, a las obfitujący barwami  i odcieniami o tej porze roku był przepiękny.

Spacerując szlakiem edukacyjnej ścieżki przyrodniczej, uczniowie czytali tablice informacyjne zawierające wiele ciekawostek, jakie kryje las. Poznali warstwy lasu oraz  fascynujący świat roślin i zwierząt. Rozpoznawali gatunki drzew i krzewów, dowiedzieli się w jaki sposób dokarmia się zwierzęta leśne, które grzyby są jadalne. Znaleźli też babie lato i  ślady leśnych zwierząt u wodopoju. Mogły na żywo usłyszeć, poczuć i  zobaczyć zjawiska przyrodnicze zachodzące w lesie jesienią. Na koniec odbył się wspólny piknik i zabawy integrujące uczniów.

Do szkoły uczniowie wrócili pełni wiedzy o lesie i niezapomnianych wrażeń. Była to dla nich żywa lekcja przyrody w relaksującym otoczeniu, która pozwoliła im na bezpośredni kontakt z naturą.

Elżbieta Figura i Małgorzata Graca