Wrześniowe rocznice

27 września uczniowie klasy V b zanieśli zebrane wśród uczniów klas IV –VIII, III gimnazjum kwiaty na grób żołnierza Września 1939 roku Józefa Nowickiego zmarłego w naszej szkole, pod pomnik Poległych i Pomordowanych Wąwolniczan  podczas II wojny światowej oraz na niektóre groby przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego – kapelana AK ks. Józefa Gorajka  oraz nauczycieli tajnego nauczania.

W ten sposób uczciliśmy ofiary przypadającej  1 września 1939 roku agresji  niemieckiej na Polskę i agresji sowieckiej z 17 września 1939 roku oraz pamięć tych, którzy mimo wrześniowej klęski się nie poddali i przeciwstawiali się okupantom w ramach powołanego 27 września 1939 roku Polskiego Państwa Podziemnego.

Opiekę sprawowały panie: Marta Przewłoka i Anna Pardyka. Dziękujemy wszystkim chętnym uczniom, którzy przynieśli kwiaty Uśmiech

Anna Pardyka