Wtorek, 2024-04-16

Imieniny: Bernarda, Biruty

Podstawówka w Pradze

W dniach 28-30 maja udaliśmy się na pierwszą zagraniczną wycieczkę do Wrocławia i Pragi. Uczestniczyli w niej uczniowie klas VI, VII i kilkoro z klasy V.

Pierwszego dnia po długiej podróży dotarliśmy do Wrocławia, gdzie zwiedzaliśmy rynek na Starym Mieście, Uniwersytet, Ostrów Tumski, a także Kościół NMP na Piasku, w którym znajduje się jedyna w Polsce ruchoma szopka. Największe wrażenie jednak wywarł na nas SKY TOWER, gdzie podziwialiśmy miasto z najwyższego w Polsce tarasu widokowego.

Drugi dzień spędziliśmy w Pradze - stolicy Republiki Czeskiej. Poznawanie tego pięknego miasta utrudniała nam upalna pogoda. Podczas spaceru zwiedziliśmy tam: Hradczany, Stare Miasto, Nowe Miasto oraz słynny Most Karola.

Trzeci dzień to atrakcyjna piesza wycieczka po Czeskim Skalnym Mieście, gdzie oglądaliśmy niezwykłe formacje skalne stworzone przez naturę oraz pływaliśmy tratwami po jeziorze.

Renata Bednarek

Sylwia Wójcik