Wycieczka klasy V do Chełma i Grodu Słowiańskiego

Dnia 23 maja 2018 roku klasa V wraz z wychowawczynią Anną Zgrzywą oraz panią od historii, Anną Pardyką uczestniczyła w wycieczce do Chełma oraz Słowiańskiego Grodu.

W Chełmie uczniowie zwiedzili Rynek,bazylikę NMP oraz podziemia kredowe,gdzie mieli okazję spotkać się z legendarnym duchem Bieluchem.

Kolejnym etapem wycieczki była wizyta w grodzie słowiańskim w miejscowości Wólka Bielecka,w gminie Milejów.Uczniowie mieli możliwość obejrzenia obiektów obronnych i kultowych,podgrodzia mieszkalnego oraz cmentarzyska kurhanowego.Nie zabrakło również zajęć interaktywnych tj.strzelanie z łuku,przeciąganie liny,wybijanie monet, słowiańska dyskoteka czy pisanie gęsim piórem w języku staro-cerkiewno-słowiańskim.

Zarówno warunki atmosferyczne,jak i humory dopisywały wszystkim uczestnikom wycieczki, a dowodem na to są nasze zdjęcia.

A.Zgrzywa