Wycieczka klas IV do Lublina

9 maja uczniowie klas IV uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Wsi Lubelskiej oraz Ogrodu Botanicznego w Lublinie.

Malowniczo położony skansen zachwycił nas bogatą kolekcją architektury oraz eksponatami związanymi z dawnym życiem wsi i miasteczek. Duże zainteresowanie  wśród uczniów wzbudził wiatrak z Zygmuntowa oraz  XVIII-wieczny dwór z Żyrzyna otoczony malowniczym ogrodem a także prowincjonalne miasteczko z lat 30 XX wieku z podobnym do wąwolnickiego ryneczkiem. Wizyta w Muzeum stała  się okazją do wyjątkowej podróży i bliskiego spotkania z przeszłością.

W Ogrodzie Botanicznym największe zainteresowaniem wśród uczniów wzbudził dział roślin tropikalnych, a szczególne kolekcja roślin owadożernych. Pogoda podczas wycieczki nam sprzyjała a ogród w promieniach słonecznych prezentował się bajkowo. Bogactwo roślinności, ich kolory i zapachy, szum potokówi i śpiew ptaków sprawiły, że żal było wracać.

Wycieczka była baardzo udana a lekcje tam odbyte zapamiętamy na długo.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji Uśmiech

Opiekę podczas wycieczki pełniły panie: Blanka Skowronek-Kolibska, Marta Przewłoka, Agnieszka Kursa i Joanna Gajkoś.

B.S-K.