Międzynarodowy Dzień Tańca

27 kwietnia w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto to ustanowione zostało w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Chcieliśmy naszym uczniom pokazać, że Taniec to wspaniała sprawa – dzięki niemu można się oderwać od codziennych zmartwień i  zadbać o kondycję fizyczną.
         W naszej szkole obchodzony był pierwszy raz, a rozpoczęliśmy go uroczystym tańcem jakim jest POLONEZ.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć:
 -parę klasy międzynarodowej S p. Marzenę Karwatowską i p. Rafała Wosiaka w tańcach latynoamerykańskich takich jak : Samba, rumba, paso doble, jive, cha cha.
-występ p. Emilii Wałach w tańcu hip-hop, house

Nie zabrakło również występów naszych uczniów:
-przed publicznością wystąpiła grupa taneczna złożona z dzieci z klas 1-3 szkoły podstawowej przygotowane przez p. Klaudię Szuper

- przepięknie zaprezentowały się też dwie Zeróweczki, które przygotowała Pani Karolina Kijewska

- dziewczynki z klasy 6B

- pokaz tańca wykonany przez gimnazjalistki.

Na zakończenie uczniowie udali się na seanse filmowe o tematyce tanecznej ;)

Nad wszystkim czuwały p. Karolina Kijewska i p. Klaudia Szuper.