Wycieczka klas III i klasy II do Lublina

17 września 2017r. klasy trzecie i klasa druga pod opieką wychowawczyń pań- Barbary Bieniek, Ewy Dudy i Agaty Boruch oraz pań- Aleksandry Gizy i Klaudii Szuper odbyły wycieczkę do Lublina.

W Muzeum Wsi Lubelskiej uczniowie uczestniczyli w lekcjach: "Jak to ze lnem było" i "Od ziarenka do bochenka".

Podczas lekcji poznali w jaki sposów powstaje płótno, a z niego płócienne ubranie oraz w jaki sposób powstaje chleb.

Wszyscy chętnie zwiedzali stare wiejskie chaty poznając ich historię.

Wiele wrażeń dostarczyło uczniom zwiedzanie wystawy klocków Lego. Zwrócili uwagę na samolot UNITED STATES OF AMERICA, miniaturę Pałacu Kultury i Nauki, Stadionu Narodowego, roboty oraz makiety miast. Po obejrzeniu wystawy wszyscy mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności konstruktorskie.

Dopełnieniem udanej wycieczki była słoneczna pogoda, a ciepłe słonko wprawiło uczniów w dobry nastrój i humor. Zadowoleni z nowymi doświadczeniami wrócili do domu.

Ewa Duda