Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole

25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia! Choć trudno w to uwierzyć, pierwszy miś maskotka powstał w roku 1902 i do dziś pozostaje jedną z najpopularniejszych dziecięcych zabawek na świecie.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Światowy Dzień Pluszowego Misia to święto stosunkowo nowe. Zostało ustanowione dopiero 25 listopada 2002 roku dokładnie w setną rocznicę powstania tej popularnej maskotki.

Warto przy tej okazji dodać, że z powstaniem pluszowego misia wiąże się cała legenda sięgająca 1902 roku. To właśnie wtedy prezydent Stanów Zjednoczonych - Theodore Roosevelt podczas polowania nie zgodził się na odstrzelenie małego niedźwiadka. Sprawę opisał dziennik "Washington Post" w Stanach Zjednoczonych Ameryki. Właściciel sklepu z zabawkami po przeczytaniu historii o uratowanym małym niedźwiadku wpadł na pomysł wykonania kilku zabawek przedstawiających misia.
Był ciekawy czy taka zabawka spodoba się dzieciom.
Jak się okazało pluszowe misie pana Michtona stały się wielkim przebojem i świetnie się sprzedawały. Producent zwrócił się z prośbą do pana prezydenta
o pozwolenie nadania pluszowym misiom jego imienia – Teddy. I pod takim imieniem znają go dzieci do dziś na całym świecie.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

W NASZEJ SZKOLE

Z okazji tego święta Mały Samorząd Uczniowski „Pacholęta”  zachęcił do akcji: „Wymień się misiem”. Tego dnia można było przynieść misia i wymienić na innego, albo oddać koledze/koleżance.

Ponadto każda klasa otrzymała zadanie do zespołowego wykonania o różnym stopniu trudności. Wyniki  zaprezentowano na korytarzu klas I-III.

Chętni zapoznali się z historią pluszowego misia, umieszczoną na gazetce.

25 listopada każdy uczeń, jak corocznie, mógł przynieść ulubionego misia do szkoły. Wasi milusińscy byli bohaterami tego dnia. Brali udział w lekcji np. wf-u,  zaprzyjaźnili się z innymi misiami.

Biblioteka zaprosiła do „Misiowej półeczki”.