III Dzień Patrona - 03.03.2023r. -CZ.3 -Uroczystość-

W dniu 3 marca 2023r. w naszej szkole odbyły się uroczyste obchody III Dnia Patrona. Wspólnie udaliśmy się na Mszę Świętą, a następnie zgromadzeni wokół osoby i nauki Patrona, uczestniczyliśmy w Akademii, na którą przybyli zaproszeni goście: ks. Jerzy Ważny- Proboszcz Parafii Wąwolnica, Pan Marcin Łaguna- Wójt Gminy Wąwolnica, Pani Irena Kolibska- Dyrektor Domu Kultury w Wąwolnicy, Pani Monika Boruch- Dyrektor Biblioteki Gminnej w Wąwolnicy.

Wprowadzenie Sztandaru Szkoły, pieśń sztandarowa oraz odśpiewanie Hymnu państwowego zbudowały atmosferę tego szczególnego dnia. Po słowach powitania prowadząca uroczystość, p. Anita Kopińska, przypomniała, że od momentu nadania szkole imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego- od 4 lat- wsłuchujemy się w jego naukę.

Ks. Jerzy Ważny w swoim wystąpieniu podkreślił konieczność wzrastania do wielkości, a Pan Marcin Łaguna mówił o wzorowaniu się na postawie Patrona i czynieniu dobra.

W tym roku uroczystość poprzedziły różne działania, w których uczestniczyli wszyscy uczniowie, mogąc wykazać się swoimi zdolnościami. Klasy młodsze wykonywały kolorowe laurki dla Patrona, a klasy starsze wzięły udział w Dniu Konkursów oraz w drugiej edycji Gry Terenowej.

Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego, Zosia Masajada z kl.8b, poinformowała, że działania te opisali szkolni dziennikarze w Jednodniówce wydanej z okazji dzisiejszego święta, a zdjęcia uwiecznione zostały w Fotogalerii.

Pani Izabela Stelmach, Dyrektor Szkoły, wręczyła nagrody dla zwycięskich klas:

I miejsce-klasa 8b, II miejsce-klasa 8a, III miejsce-klasa 7a.

Nagrodę główną w Konkursie plastycznym „Kardynał Stefan Wyszyński i nasturcje” otrzymał Łukasz Koziński z kl.7a.

Następnie wysłuchaliśmy programu artystycznego w wykonaniu naszych uczniów. Najpierw zaprezentowali się najmłodsi, wykonując efektowny układ z flagami. Pieśni o ojczyźnie, cytaty z nauczania Kardynała oraz Społeczna Krucjata Miłości przekonały o ponadczasowym charakterze nauki Patrona. Końcowym akordem była piosenka „Walc dla życia", kiedy uczniowie wszystkich klas kolejno weszli na scenę, wspólnie ją odśpiewali i bili gromkie brawa, dziękując sobie wzajemnie.

Pani Dyrektor pogratulowała uczniom występu, złożyła podziękowania wykonawcom i wszystkim uczestnikom.

Spotkanie w klasach i słodki poczęstunek zakończyły ten uroczysty dzień.

Beata Kałdonek

autorzy zdjęć: