Wojewódzki Konkurs Przyrodniczy z okazji Święta Polskiej Niezapominajki- XV Edycja rozstrzygnięty! Znów mamy laureatów!!!

W dniu 8 czerwca 2020 roku w ZO LOP w Lublinie odbyło się posiedzenie Komisji Konkursowej Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego z okazji „Święta Polskiej Niezapominajki”. Organizatorem Konkursu był Zarząd Okręgu LOP w Lublinie oraz Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Lublinie. Konkurs adresowany był do członków LOP - dzieci  z przedszkoli oraz uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa lubelskiego. Konkurs odbył się w pięciu kategoriach tematycznych.

W konkursie wzięło udział 54 uczestników z 12 placówek oświatowych z terenu województwa lubelskiego. Na konkurs wpłynęło łącznie 73 prace w tym: 26 prac plastycznych, 5 wierszy oraz 42 zdjęcia. Komisja Konkursowa w składzie: pani Anna Mikołajko - Rozwałka, pani Anna Sternik, pani Elżbieta Więckowska, pan Wiesław Wiącek oraz pani Zofia Talarek, doceniając wysoki poziom prac konkursowych postanowiła nagrodzić łącznie 42 autorów prac, przyznając 36 nagród głównych oraz 6 wyróżnień.

Wśród laureatów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

Kategoria III Konkurs plastyczny dla uczniów klas IV-VI pod hasłem „Moje ulubione rośliny wiosenne - album roślin ogrodowych”:

I miejsce  Noemi Grzybek - kl. VI B . Noemi wykonała pracę  plastyczną album roślin ogrodowych wraz  z opisami, krótką charakterystyką  wybranych i przedstawionych roślin.

Kategoria IV Konkurs fotograficzny dla uczniów klas VII i VIII szkół podstawowych pod hasłem „Wiosna w ogrodzie”:

I miejsce Natalia Gruszczyńska - kl. VII A. Natalka wykonała fotografie roślin  ogrodowych kwitnących w maju, które urzekły szanowną komisję. Roślinami tymi były: piwonie, bratki i obuwik królewski.

Protokół z obrad Komisji Konkursowej znajduje się na stronie ZO LOP w Lublinie.

Organizatorzy informują,  że z uwagi na obecną sytuację pandemii koronawirusa uroczyste podsumowanie konkursu  zostaje przełożone  na okres późniejszy. O terminie i miejscu podsumowania konkursu zostaniemy poinformowani po 16 sierpnia br.

W tym konkursie naszą szkołę  godnie reprezentowały 3 uczennice, za co bardzo dziękujemy, a  wszystkim  zwycięzcom gratulujemy!

Ewa Klocek