• Odwiedziny: 2452006

Konkurs "Mój las" rozstrzygnięty!

Wielki sukces naszych uczennic!

Konkurs “Mój Las” organizowany jest przez Zarząd Główny SITLiD - Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa oraz Ligę Ochrony Przyrody od 1986 r. Celem konkursu jest poszerzanie wiedzy przyrodniczej i ekologicznej dzieci i młodzieży szkolnej oraz zachęcanie do podejmowania działań na rzecz ochrony środowiska.

Konkurs odbywa się w dwóch etapach: regionalnym - w Lublinie (I etap) i centralnym – w Warszawie (II etap). W konkursie biorą udział dzieci i młodzież ze szkół podstawowych oraz szkół ponadgimnazjalnych podzieleni na cztery kategorie wiekowe. Tematyka prac konkursowych dotyczy szeroko rozumianej ochrony przyrody i środowiska, pracy leśników, gospodarki leśnej oraz wykorzystania surowca drzewnego.

W tym roku mamy szczególny powód do radości i dumy. Dwie z naszych uczennic zostały laureatkami konkursu na szczeblu okręgowym:

Natalia Gruszczyńska - I miejsce w III kategorii wiekowej

Oliwia Byszewska – III Miejsce w III kategorii wiekowej

Na zdjęciu Natalia po otrzymaniu nagrody z Warszawy

Dziewczęta wykonywały indywidualne prace na temat: „Formy Ochrony przyrody w mojej okolicy”. Wykonane albumy zawierały wiele cennych informacji o formach ochrony przyrody powiatu puławskiego, w tym naszej gminy. Przedsięwzięcie wymagało od uczennic dużego zaangażowania, poświęconego czasu na poszukiwanie informacji, robienie zdjęć i opisów poprawnych pod względem merytorycznym, a także estetycznym. Trud się jednak opłacał.

Na II szczebel - centralny wpłynęło 140 prac, w tym w III kat. wiekowej - 35 prac. Wśród nich znalazła się praca uczennicy z naszej szkoły - Natalii Gruszczyńskiej (VII A). Komisja przydzielając nagrodę - III miejsce na szczeblu centralnym czyli ogólnopolskim, doceniła walory albumu wykonanego przez siódmoklasistkę, jego wygląd i zawartość. Z pewnością ten konkurs bardzo wzbogaca wiedzę młodzieży i rozwija ich zainteresowania przyrodnicze. Zachęcam więc do udziału w kolejnych edycjach. Przed dziewczętami jeszcze uroczyste podsumowanie na etapie okręgowym, ale o terminie i miejscu dowiemy się dopiero w sierpniu. Gratulujemy!!!

Ewa Klocek – opiekun SK LOP