Wtorek, 2024-04-23

Imieniny: Ilony, Jerzego

Warsztaty pszczelarskie.

„Kiedy pszczoła zniknie z powierzchni ziemi, to człowiekowi pozostaną już najwyżej cztery lata życia"  Albert Einstein

W miniony piątek uczniowie kl. 6 wzięli udział w warsztatach pszczelarskich (nawiązanie do lekcji matematyki: Pszczoły państwa Leśniewskich). Uczniowie mieli okazję zobaczyć  jak wygląda  ul, pierzga, mleczko pszczele, mateczniki, ramki z miodem, wosk pszczeli. Każdy uczestnik warsztatów miał okazję  zobaczyć  pszczołę  matkę  z bliska. Za pomocą podstawowych narzędzi pszczelarskich - pszczelarz Pan Mieczysław Dobraczyński przybliżył uczniom świat tych niesamowitych owadów.

Podczas zajęć  uczniowie dowiedzieli się, jak wybiera się miód z ula i do czego służą takie tajemnicze sprzęty jak podkurzacz. Dowiedzieli się jak wygląda podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Szóstoklasiści obejrzeli i przymierzali strój pszczelarza, poznali zasady bezpiecznego kontaktu z owadami. Na koniec wszyscy degustowali miód i pyłek kwiatowy.  Zajęcia były bardzo ciekawe. Nie tylko przybliżyły świat pszczół i pokazały, jak ogromną rolę pełnią w środowisku naturalnym, ale nauczyły wrażliwości i poszanowania dla tych pożytecznych owadów. Na zakańczanie spotkania Natalka Gruszczyńska i Oliwka Byszewska wręczyły Panu Mieczysławowi podziękowanie i kwiatka.

W imieniu Dyrekcji, moim i uczniów kl. 6 jeszcze raz serdecznie dziękujemy Panu Mieczysławowi Dobraczyńskiemu za przybycie do nas do szkoły i poprowadzenie warsztatów. Życzymy dalszej satysfakcji i pielęgnowania tej pięknej oraz pożytecznej pasji jaka jest pszczelarstwo!!

Ewa Kołodyńska