Przedszkolaki sprzątają najbliższą okolicę.

„Każdy z nas pamięta, Ziemia choć potężna, potrzebuje naszych serc i dłoni…” Tak brzmią słowa piosenki, która stała się ekologicznym hymnem naszego przedszkola.

Radosne, otwarte serca i sprytne dłonie przedszkolaków przydały się 26.04.2019r. gdy, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi, wzieliśmy udział w akcji sprzątania naszej gminy. Jej celem, oprócz posprzątania wyznaczonych terenów, było budzenie i wzmacnianie świadomości ekologicznej przedszkolaków.

Dzieci, zaopatrzone w rękawice i worki z zapałem przystąpiły do pracy. Zbieraliśmy śmieci w okolicach ulicy Bełżyckiej, wzgórza Kościelnego i rzeki. Zmęczeni, ale zadowoleni z dobrze wykonanej pracy wróciliśmy do przedszkola.

Mamy nadzieję, że zdobyte w ten sposób doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami.

Urszula Wnuk